Šiandien gimtadienį švenčia „Utenis“ FA U11/12 grupių vyr. treneris Tadas Šumskus. Šia proga kviečiame artimiau susipažinti su mūsų akademijos strategu.
„Aš pats užaugau Utenoje. Po etapo, kai gyvenau Anglijoje, grįžau čia ir pamatęs skelbimą, jog klubas ieško trenerio, išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą. Gavau pasiūlymą ateiti bei pravesti vieną užsiėmimą – taip prasidėjo mano trenerio kelias.
Utenoje matau geras galimybes. Miestas jaukus, nedidelis – man patinka ta ramuma, nuo ryto iki vakaro prabuvus futbole, grįžus namo dažniausiai nebesinori lėkti ten, kur daug šurmulio, o jei ir norisi, viskas Lietuvoje yra vietoje“, – pasakojo jau beveik penkerius metus „Utenis“ akademijoje besidarbuojantis T. Šumskus.
2017-ųjų pabaigoje prie akademijos prisijungęs strategas šį „Utenis“ klube praleistą laiką vertina ypač pozityviai:
„Smagūs metai, daug gerų įspūdžių, daug iššūkių, daug galimybių mokytis, kiekviena diena praleista geroje, tobulėti norinčiam žmogui, aplinkoje. Manau, esant norui, klubas suteikia visas galimybes mokytis. Matau, kaip paaugo pati akademija, kaip visi treneriai pasitempė į priekį“.
Tadas kalbėjo, jog požiūris į tam tikrus treniravimo aspektus po truputį keičiasi nuolatos – su laiku daugiau dėmesio pradedama kreipti į smulkmenas. Save uteniškis laiko reikliu, tačiau tuo pat metu ir įvertinančiu treneriu.
Vaikystėje uteniškis lankė ne tik futbolo treniruotes, kuriose praleido net keturiolika metų, bet ir kovinio sporto – bokso bei kikbokso – užsiėmimus. Paklausėme trenerio, kuo futbolas skiriasi nuo kitų sporto šakų.
„Manau, įdomiausia yra tai, jog esi ne vienas ir atsakomybę neši ne tik už save, bet ir už kitus. Taip pat, specifinis futbolo bruožas, jog tai žaidimas, pasižymintis kontaktu, bet tuo pačiu jame daug technikos bei mąstymo“, – sakė strategas.
Lankydamas treniruotes, T. Šumskus rungtyniaudavo centro saugų grandyje. Uteniškis pripažino, jog asmeniškai su šios pozicijos auklėtiniais jam darbuotis yra ir įdomiausia, ir paprasčiausia:
„Kadangi pats rungtyniavau centro sauguose, šiek tiek patirties turiu, tačiau dėmesį skiriu visiems vienodai. Ši pozicija tikrai išskirtinė, nes vidurio saugai – komandos smegenys“.
Paklaustas ar belankydamas futbolą yra mąstęs apie profesionalo karjerą, Tadas pripažino, jog tokių minčių buvę yra.
„Tikrai taip, dabar vaikams galima net baltą pavydą jausti. Atrodo, jei kažkas būtų davęs tokias sąlygas, kokios dabar yra, kai buvau mažas, manau, tos mintys apie futbolininko karjerą ir paauglystėje niekur nebūtų dingusios.
Daug laiko praleisdavau su kamuoliu, dirbau darbščiai ir iki paauglystės buvau nusiteikęs rungtyniauti profesionaliai. Tačiau ir pats supratau, kad nebuvau įgavęs geros techninės bazės.
Vėliau mane užkabino treniravimas, jau nuo mažų dienų domėjausi pratimais, taktika. Treniravimas net vaikystėje atrodė įdomesnis nei pats žaidimas aikštėje“, – prisiminimais dalinosi T. Šumskus.
„Šiuo metu futbolo pažaisti nesijungiu – vaikštau į sporto salę arba užsiimu boksu, retkarčiais pabūti kitame amplua yra neprošal, – mano strategas. – Tačiau labai laukiu vasaros, tada bandysiu sudalyvauti įvairiuose mėgėjų turnyruose – laisvalaikis superinis – tą darau kiekvieną vasarą. Anksčiau žiemos metu dalyvaudavau salės futbolo čempionatuose, tačiau mano rungtynių laikai pradėjo kirstis su treniruojamų vaikų varžybų laikais“.
Pokalbio pabaigoje Tadas pabrėžė, jog jo tikslas yra kiekvieną dieną bent valandą papildomo laiko skirti savęs, kaip trenerio, tobulinimui. Strategas nori formuotis gerus įpročius, kad į futbolo detales galėtų įsigilinti kaip įmanoma giliau.