„Utenos Utenio“ kolektyvas sulaukė specialistų papildymo – juo tapo brazilų tautybės Matheus Campos, klube jau pradėjęs darbuotis skauto pareigose.
Nemažą dalį pietiečių nemaloniai nustebinantis atšiaurus Lietuvos klimatas brazilui nėra svetimas – jis beveik ketverius metus gyveno netoli Bostono (JAV) ir šis gyvenimo etapas, pasak specialisto, padėjo jam pasiruošti kelionei į Lietuvą.
Matheus papasakojo plačiau apie save, pasidalino gyvenimo vingiais iki atvykstant į Uteną, o klubo naujoką pristatė „Capelli Sport +“ bei „HB Koge“ klube Head of Performance pareigas užimantis Marius Babravičius.
„„Utenis“ ieškojo skauto, kuris galėtų įžvelgti potencialą įvairiose amžiaus grupėse ir turėtų visą duomenų bazę apie žaidėjus Lietuvoje, – pasakojo M. Babravičius. – Buvo nuspręsta samdyti užsienio specialistą, kuris galėtų žiūrėti visai kitu kampu, turėtų kitokią patirtį ir apskritai turėtų skauto patirtį. Lietuvoje tokios pozicijos nėra, neturime specialistų dirbančių su U11-U17 amžiaus grupėmis.
Vyko atranka ir iš daug kandidatų atsirinkome būtent Matheus, kuris turi patirties dirbant skautu su Brazilijos, Kolumbijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų žaidėjais. Taip pat, gerai kalba angliškai, pats yra dirbęs ir treneriu, ir treniravimo vadovu. Tai atitiko mūsų lūkesčius ir po 2-3 mėnesių Matheus atvyko į „Utenį“, kur dabar yra atsakingas už skautingo departamento su struktūromis ir vertinimais sukūrimą.
Kadangi Utenos klubas glaudžiai bendradarbiauja su „HB Koge“ ir visu „Capelli Sport“ tinklu, jis bus dalis ir viso „Capelli Sport“ skautingo tinklo, kuris driekiasi JAV, Danijoje, Lietuvoje bei ateityje plėsis ir į kitas valstybes“, – M. Campos pristatė M. Babravičius.
„Sakyčiau, esu labai aistringas žmogus, o mano didžiausia aistra yra darbas su futbolu. Tuo gyvenu 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Man apskritai patinka sportas ir, turėdamas laisvo laiko, visada stebiu įvairias varžybas per televizorių. Manau, jog esu geras žmogus, kuris stengiasi padėti kitiems. Taip pat visada stengiuosi mokytis ir siekiu tobulėti ir kaip profesionalas, ir kaip žmogus“, – save apibūdino klubo naujokas.
Darbinės patirties Matheus sukaupęs yra gana nemažai, o futbolu susidomėjo, kaip ir dauguma brazilų – dar vaikystėje:
„Nuo pat mažens su tėčiu žiūrėdavome varžybas, vaikščiodavome į stadionus. Žaisdavau ir treniruodavausi visur. Pamėgau žaisti kompiuterinius treniravimo žaidimus, o tai peraugo į svajonę ateitį sieti su futbolu.
Pradėjau treniruoti vidurinės mokyklos ir mėgėjų komandas Brazilijoje, – trenerio karjeros pradžią prisiminė M. Campos. – Vėliau kurį laiką darbavausi kartu su futbolininkų agentu, o galiausiai vėl grįžau dirbti treneriu. Dirbau Brazilijoje, Kolumbijoje, tada vėl Brazilijoje. Nusprendžiau dalyvauti vienos užsienio trenerius samdančios įmonės atrankoje ir buvau atrinktas keliauti dirbti į JAV. O po metų darbavimosi gavau galimybę tapti tos įmonės programos treniravimo vadovu. Visada jaučiau didelį palaikymą iš šeimos, tai padėjo man įgyvendinti savo svajones“.
Matheus pripažino, jog iki prisijungiant prie „Utenio“ klubo, apie Lietuvą žinojo nedaug:
„Esu didelis Niujorko „Knicks“ gerbėjas, todėl šiek tiek apie Lietuvą buvau girdėjęs dėl lietuvių krepšininkų, žaidusių „Knicks“ ir kituose NBA klubuose. Žinojau, jog tai šalis, esanti Baltijos regione, pasižyminti šaltomis žiemomis ir meile krepšiniui. Tačiau prieš atvykdamas čia, pasidomėjau gana smarkiai, todėl dabar žinau daug daugiau“.
„Esu susipažinęs su skirtingomis futbolo kultūromis, dirbęs įvairiose pareigose ir įvairiose aplinkose. Taip pat, kad galėčiau tobulėti kaip profesionalas, ilgai studijavau savo rolę šiame darbe. Taigi, esu įsitikinęs šimtu procentu, kad atliksiu gerą darbą“, – neabejoja Matheus Campos.
„Tai yra pakankamai jaunas, bet jau patyręs ir toliau mokytis pasirengęs šiuolaikiškas skautas, kuris, manau, turi visas reikiamas savybes norint gerai atlikti šį darbą ir būti minėto skautingo departamento dalimi“, – pridūrė Marius Babravičius.