„Utenos Utenio“ futbolo klubas kartu su „Stats4sport“ pristato naują idėją, skirtą futbolo bendruomenės tinklo kūrimui. Šio tinklo tikslai – dalintis žiniomis bei kelti trenerių ir vadovų kompetenciją, o taip pat – suteikti galimybę talentingiausiems žaidėjams būti pastebėtiems Danijoje.
„Stats4sport“ Auri-Dohm bendruomenė vienija daugiau kaip 15 futbolo mokyklų, akademijų ir 150 trenerių. Trečiadienį nuotoliniu būdu vyko renginys, kuriame skirtingų organizacijų atstovai pasidalino savo įstaigų vizija, filosofija, darbo metodais, naujienomis bei ateities planais. „Utenos Utenio“ dalininkas Artūras Gimžauskas kartu su teisininkais pristatė bendradarbiavimo sutartis.
Gerosiomis praktikomis, patirtimi bei idėjomis renginio metu dalinosi Kybartų „Sveikatos“, Vilniaus futbolo akademijos, „FK Garliavos“ ir „Utenos Utenio“ vadovai bei treneriai, taip pat – specialistas iš Danijos Carstenas Dohmas.
„Renginio dalyviai tikrai turėjo suteikti kitoms organizacijoms tam tikro įkvėpimo bei idėjų, kurias galima pritaikyti pas save“, – kalbėjo „Stats4sport“ vadovas ir „Utenos Utenio“ klubo analitikas Marius Babravičius.
M. Babravičius atskleidė ir dar vieną didelį šios idėjos privalumą – galimybę bendruomenės nariams išvykti tobulėti į Daniją.
„Norime, kad organizacijos gautų tam tikras taisykles, pavyzdžiui, susijusias su žaidėjų perėjimais tarp klubų, jų įteisinimais sutartimis bei susitarimais. Tą daryti paskatino „Utenio“ bendradarbiavimas su Danijos „HB Koge“ klubu. Yra pasiektas susitarimas, kad „Utenos Utenis“ taps tranzitiniu klubu, per kurį bus galima išvykti į „HB Koge“ komandos peržiūrą“, – pabrėžė M. Babravičius.
Tokios galimybės stažuotis Danijoje nebus pavienės. Pagal susitarimą, per metus į Daniją išvykti galima keturis kartus. Ir tai bus daroma su nemažomis įvairaus amžiaus žaidėjų grupėmis. Šiuo metu planus ir skrydžius koreguoja koronaviruso pandemija, bet galima teigti, kad nuo šiol atsiveria koridorius į Daniją.
„Visos organizacijos, kurios sieks žaidėjų ugdymo ir įgys visas bendradarbiavimo naudas, tikrai gautų pasitenkinimą, jei vienas ar kitas žaidėjas praeitų atranką ir gautų progą išbandyti savo jėgas Danijoje. Toks ir būtų pagrindinis šio bendradarbiavimo tikslas“, – teigė M. Babravičius.
Su kiekviena organizacija, planuojančia prisijungti prie šio projekto, bus kalbamasi atskirai. Visos jos gaus bendradarbiavimo santrauką, kad galėtų giliau pasidomėti sutartimi. Joje bus numatytos visos naudos ir tam tikri įsipareigojimai. Turi būti viskas labai aiškiai įvardinta, kad neliktų niekada niekas nuskriaustas kai atsitinka kokie nors žaidėjų perėjimai arba sutarčių su klubais pasirašymai.
„Tai turbūt yra pirmas atvejis Lietuvoje, kai organizacija, šiuo atveju – „Utenos Utenis“ – planuoja bendradarbiaujantiems klubams visam bendradarbiavimo laikui suteikti metodiką, kurios pagrindu jiems atitektų įvairūs užsienio specialistų mokymai, galimybė žaidėjams stažuotis, vykti į peržiūras. Taip pat dar yra daug pridėtinės vertės ir mokymų, susijusių su psichologija, laiko planavimu ir kitomis temomis“, – kalbėjo M. Babravičius.
Artimiausių mėnesių tikslas – pradėti diskusijas su klubais, kurie bus linkę bendradarbiauti.
„Susidomėjimo susilaukėme iškart. Reikia suprasti, kad norint išvykti į Daniją, reikės įveikti didelę atranką. Jeigu, tarkime, turėtume penkis bendradarbiaujančius klubus, tai atrankoje dalyvauti apie 1000 vaikų, o išvykti į Daniją galėtų apie 10. Reikia to precedento, nuo kurio prasidėtų realūs darbai. Mes neatmetame galimybės, kad mūsų bendruomenė pildysis. Aš pats tuo neabejoju“, – pridūrė M. Babravičius.