„Pokytis, įvykęs treniruočių ir darbo aplinkoje nuo rudens, mane maloniai stebina”, – po keturių dienų vizito Utenoje sakė „Utenio” akademijos Techninis vadovas Carsten Dohm.
Pagrindinis šio apsilankymo tikslas buvo apžvelgti nuveiktus darbus nuo liepos iki dabar ir pradėti naują etapą – žaidimo stiliaus kūrimą.
„Buvo labai svarbu įsivertinti ir pamatyti, kiek mes žengėme į priekį, ką mes sukūrėme ir kaip tai įgyvendinome. Labai svarbu, kad treneriai suprastų, jog tai jų rankų darbas, jie kūrė visa tai kartu ir patys įgyvendino”, – kalbėjo specialistas iš Danijos. – „Esu patenkintas pokyčiu, kuris įvyko treniruočių ir darbo aplinkoje – pagerėjo treniruočių organizacija, sumažėjo pauzės tarp pratimų, žaidėjai įdėmiau klauso trenerių, treneriai geriau suvokia treniruotės analizės ir savianalizės, savo darbų pristatymų kolegoms svarbą. Yra dalykų, kuriuos reikėtų gerinti, pavyzdžiui lankomumą, bet iš esmės mes smarkiai žengėme į priekį”, – sakė C.Dohm.
Praėjusio vizito metu akcentavęs atletinio rengimo svarbą ir raginęs geriau pasinaudoti puikaus specialisto Aurimo Tilindžio patirtimi, patarimais ir sukurta programa, šį kartą C.Dohm dėmesį atkreipė į pagrindinį šio pavasario ir vasaros darbą – žaidimo stiliaus kūrimą.
„Žaidimo stiliaus sukūrimas ir aprašymas bus paskutinė rėmo dalis, o vėliau prasidės turinio kūrimas. Be rėmo neturėtume konkretaus, bendro vaizdo ir turinys būtų „išplaukęs”. Kai turėsime išdiskutuotą žaidimo stilių, mūsų treniruotės taps dar kokybiškesnės. Taip pat, labai svarbu, kad rungtynes pradėtume vertinti pagal mūsų žaidimo stiliaus vertybes, esminius elementus, kuriuos jau aptarėme, kaip žaidėjams ir komandai pavyko jų laikytis ir įgyvendinti”, – tolesnius planus dėstė C.Dohm.
Specialistas pabrėžė, kad kaip ir perdavimų mes specialiai nemokome 7-mečių, bet ruošiame juos taip, kad atėjus laikui jų kūnas ir protas būtų pasiruošęs kokybiškam elemento mokymuisi, taip ir žaidimo stilius bus įgyvendinamas palaipsniui, po tam tikrą dalį nuo 9-10 metų, kad pradėjus žaisti 11 prieš 11 vaikai jau būtų pasiruošę mokytis įmantrių taktinių schemų ir kompaktiškai, tiksliai bei vieningai judėti didelėje erdvėje.
„Buvo gera matyti „gyvas” trenerių akis, kartais susimąsčiusias, kartais spindinčias, nes atrado sau atsakymą į klausimą”, – sakė „Utenos Utenio” valdybos pirmininkas Vaidotas Rastenis. – „Ir man teko iš naujo suprasti dažnai futbole pasitaikančios situacijos įvertinimą, kurį pasakė Carsten: „Jei žaidėjas priima neteisingą sprendimą ir patenka į keblią situaciją, vietoj baksnojimo į klaidą, – patarkime jam, kaip iš tos situacijos išeiti, kokį judesį, posūkį ar „pasikirtimą” panaudoti…” Šis patarimas puikiai tinka ne tik treneriams, bet ir vadovams, tėvams, iš esmės visiems žmonėms gyvenimiškose situacijose, lieka pasimokyti, kaip tai padaryti”.