Atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklė negali atvaizduoti svetainės turinio.
Prašome atidaryti svetainė su kita naršykle, pvz. Mozilla Firefox (atsiųsti galima čia)
herb
instagram fb youtube
2017 07 23
Apžvalga

Parklupdyta "Sūduva"

"Utenio" futbolininkai po vasaros pertraukos A lygos čempionate namuose parklupdė Marijampolės "Sūduvą" 1:0 (0:0)

Iš pagrindų komandos sudėtį vasaros pertraukos metu atnaujinęs Utenos „Utenis“ iškovojo pirmąją pergalę vadovaujamas trenerio iš Ispanijos Davido Campanos. Pirmą kartą A lygos istorijoje be lietuvių žaidėjų starto sudėtyje rungtyniavusi Aukštaitijos komanda minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) įveikė ne stipriausios sudėties į Uteną atvykusią Marijampolės „Sūduvą“.

Vienintelį mačo įvartį pelnė Jose Rabadanas.

Nors abi komandos nuo mačo pradžios stengėsi žaisti atakuojantį futbolą, tačiau darbo vartininkams atsirado tik kėlinio viduryje. Iš pradžių savo ekipą gelbėjo „Utenio“ ispanas Francisco Herrero, sugebėjęs neleisti įmušti prieš vartus iššokusiam Ernestui Veliuliui. Jau kitos atakos metu jis sugavo tolimą Domanto Antanavičiaus smūgį.

Naujau subūrę komandą, aikštės šeimininkai niekuo nenusileido svečiams iš Marijampolės, kurių gretose žaidė mažiau laiko aikštėje praleidžiantys futbolininkai, treneriui Vladimirui Čeburinui nusprendus suteikti poilsio komandos lyderiams prieš ketvirtadienį laukiančias UEFA Europos lygos trečiojo etapo rungtynes.

Sūduviškiui Martynui Matuzui teko įsijungti į žaidimą ir sugauti atakos smaigalyje atsidūrusio gynėjo Borjos Mendizabalio smūgį pažeme. Vėliau „Sūduvos“ vartų sargas sugebėjo už vartų nukreipti kamuolį po galingo Johno Garcios šūvio, o varžovams pakėlus kampinį, vartininkas laiku krito po kojomis Guillermui Pedernerai nutraukdamas uteniškių ataką.

Kėlinio pabaigoje žiūrovų plojimų susilaukė J.Rabadanas. Saugas labai gražiai, neleisdamas kamuoliui nusileisti ant žemės, mušė į vartus, bet apmaudžiai pataikė į netoliese buvusį Darių Isodą.

Iškart po pertraukos „Sūduva“ į aikštę metė Paulių Janušauską, bet iniciatyva ir toliau priklausė aikštės šeimininkams. Dusyk po Yassino Kharboucho išpuolių komandą gelbėjo M.Matuzas. Iš pradžių vartininkas neleido gynėjų išvengusiam puolėjui iš Maroko permesti per jį kamuolio, vėliau puikiu šuoliu atmušė smūgį galvą iš kelių metrų atstumo.

Savo argumentų surado ir „Sūduva“. Andro Švrljuga po Deivido Šešplaukio perdavimo visiškai laisvas nesugebėjo pergudrauti jį pasitikusio varžovų vartininko, kuris vėliau sugavo ir P.Janušausko smūgį pažeme.

Kėlinio viduryje abi komandos apsikeitė pavojingais momentais. Iš pradžių po Pablo Gonzaleso smūgio D.Isodą kliudęs kamuolys vos neatsidūrė vartuose, kitoje aikštės pusėje idealios galimybės neišnaudojo Marjanas Altiparmakovskis visiškai laisvas smūgiavęs šalia virpsto.

Gausūs keitimai kiek išderino abiejų komandų žaidimą, tačiau pavojingiau ir toliau atakavo „Utenis“. Garsus pavojaus skambutis svečiams nuskambėjo 78-ą minutę, kai į virpstą pataikė Pablo Alorsas. Bet išvadų sūduviečiai nepadarė ir dar po poros minučių buvo nubausti. Aukštaitijos komanda išsiveržė į priekį, kai tikslą pasiekė J.Rabadano smūgis galva.

Nepaisant visų „Sūduvos“ bandymų išgelbėti rungtynes, šeimininkai gynėsi patikimai. 

TAKTIKA, SKAIČIAI
  • D. Campana: „Ši komanda dar augs“
  • Utenio futbolo fiesta 2019 05 25
  • Miško futbolas
  • Artūro Gimžausko pranešimas konferencijoje 2019.01.30
  • „Utenio“ futbolo fiesta 2018 06 23
  • „Utenio“ futbolo fiesta 2018 05 19