2018 07 02
Akademija

Baltijos taurėje – antra vieta

Iki paskutinių minučių kovojusi Lietuvos WU19 rinktinė su FA „Utenis“ auklėtine Ugne Maknyte sutriuškino estes, bet nusileido latvėms

Vyto Jančiausko treniruojamos devyniolikmetės po intensyvios ir kietos kovos pralaimėjo Latvijai 2:4 ir užėmė antrą vietą turnyre.

Susitikime su estėmis Lietuvos WU19 rinktinės vyriausiasis treneris Vytas Jančiauskas pasitikėjo keturiomis Europos čempionatui besiruošusios septyniolikmečių rinktinės futbolininkėmis. Komandos startiniame vienuoliktuke buvo ir moterų rinktinės saugė, Ispanijos aukščiausios lygos klube „Tenerife“ žaidžianti Liucija Vaitukaitytė.

Lietuvės susitikimą pradėjo aktyviai bei demonstravo ambicingą žaidimą prie varžovių vartų. 25 minutę mūsų komanda išsiveržė į priekį. Po L. Vaitukaitytės perdavimo, Erika Deventinaitė prie baudos aikštelės linijos pasitaisė kamuolį ir puikiu smūgiu į kairįjį viršutinį kampą nuginklavo vartininkę.

Nors iki pertraukos įvarčių daugiau nekrito, antrajame kėlinyje lietuvių puolimui varžovės priešnuodžių nerado. 53 minutę L. Vaitukaitytė iš maždaug 30 metrų kaire koja meistriškai užsuko kamuolį ir vartininkei tai nepaliko jokių vilčių – kamuolys atsimušė nuo skersinio ir suspurdėjo vartų tinkle.

Po kelių minučių WU19 rinktinės lyderė įmušė antrą įvartį iš panašios distancijos. Nors L. Vaitukaitytė buvo apsupta kelių varžovių, ji surado erdvės smūgiui ir tiksliai pataikė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Lietuvos komanda dar ne kartą lankėsi esčių baudos aikštelėje ir mačo gale įtvirtino triuškinamą pergalę ketvirtu įvarčiu. Gabrielė Ragauskaite nestipriu smūgiu smūgiavo iš toli, o vartininkė nesugebėjo išlaikyti kamuolio savo rankose.

Iškovojusiai triuškinamą pergalę 4:0 sekmadienio dvikovoje su Estija, lietuvos rinktinei susitikimas prasidėjo ne pačiu geriausiu scenarijumi: trečią minutę latvės išsiveržė į priekį. Ievai Krasnovai pavyko nuginkluoti vartininkę Emiliją Kaselytę iš arti.

Neilgai trukus lietuvės išlygino rezultatą. Kontratakoje į priekį pabėgusi Loreta Rogačiova išvengė varžovių trukdymo ir baudos aikštelėje sėkmingai nukreipė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Abi komandos keitėsi pavojingomis atakomis, bet latvės produktyviai išnaudojo vieną iš galimybių. 26 minutę šeimininkų kapitonė Karline Miksone už baudos aikštelės smūgiavo tiksliai į E. Kaselytės ginamą dešinį vartų kampą.

Nors lietuvės spaudė oponentes, Latvijai 64 minutę pavyko įmušti trečią įvartį. Mūsų vartininkė atrėmė pirminį varžovės smūgį baudos aikštelėje, bet prie kamuolio pirmoji prišoko I. Krasnova ir savo progos nepraleido.

Lietuvos rinktinė bandė gelbėtis. 73 minutę Liucija Vaitukaitytė pademonstravo individualų meistriškumą, kai techniškai susitvarkė net su penkiomis varžovėmis ir įsiveržusi į baudos aikštelę pelnė įvartį.

Likusį rungtynių laiką lietuvės buvo užgulusios varžovių vartus. Tačiau per pridėtą laiką iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalinta Viktorija Čiapaitė, o latvės pasinaudojo proga kontratakoje ir I. Krasnova pelnė ketvirtą savo komandos įvartį.

Susitikimas baigėsi latvių pergale 4:2. Latvijos rinktinė iškovojo Baltijos taurę po to, kai taip pat laimėjo prieš Estiją. Lietuvos rinktinė liko antroje vietoje.